'Hrvati se bezrazložno hvale'

Poljski mediji o porazu i odlijepljenoj podlozi

Poljski mediji prilično su prostora posvetili porazu od Hrvatske u polufinalu Svjetskog rukometnog prvenstva, o predstojećoj borbi za broncu, ali nisu zaobišli ni, kako pišu, 'skandal s podlogom u zagrebačkoj Areni'...

Stavovi o jučerašnjoj pobjedi Hrvatske nad Poljskom 29:23 u poljskim su medijima prilično različiti. Dok jedni realno pišu kako je već velika stvar što je Poljska došla u priliku boriti se za broncu, drugi su se obrušili na 'lošu igru poljske reprezentacije'.

'Hrvati su nas spustili na zemlju'

- poljski 'Dziennik'
'Utakmica je bila izjednačena samo do poluvremena. Poljski snovi o finalu raspršili su se u prvih osam minuta drugog poluvremena. Bili su preplašeni, paralizirani. Slawomir Szmal nije mogao ništa obraniti', piše poljski 'Dziennik' te dodaje: 'Hrvati su nas spustili na zemlju'.

'Katastrofa s Hrvatima' naslov je koji donosi dnevnik 'Polska' koji poljski put na SP-u uspoređuje s 'vožnjom na vrtuljku bez sjedalice' - 'pobjeda nad Rusijom, ponižavajući poraz od Makedonije, sramota s Njemačkom, potom metamorfoza protiv Danaca i Norvežana, pa opet paraliza protiv Hrvatske...

'Jučer se naša momčad uvjerila da se Hrvati bezrazložno hvale od početka turnira, nije ih mimoišao skandal. Svakih nekoliko minuta odljepljivala se podloga u dvorani...', piše dnevnik 'Fakt'.

'Borba za broncu', naslov je u poljskom listu 'Rzeczpospolita' koji također dodaje kako su snovi o finalu trajali tek prvo poluvrijeme.

'Ne događa se svaki dan onakva završnica kao s Norveškom pa Siodmiak ovaj put nije imao priliku biti heroj. Hrvati su igrali dobro, Poljaci osrednje. Domaćini su iskoristili sve naše slabosti', dodaje 'Rzeczpospolita'.

'Zatvorena vrata do zlata', naslov je u dnevniku 'Super Express' koji dodaje kako je već na početku drugog poluvremena bilo jasno da Poljaci neće obraniti naslov viceprvaka svijeta od prije dvije godine, no da nemaju ni vremena sada razmišljati o tom neuspjehu jer ih sutra očekuje još jedna važna utakmica - borba s Danskom za treće mjesto..