bravo lana

Hrvatska perpektiva Zbašnik osvojila 12. mjesto na Olimpijskim igrama za mlade

Vrlo donar rezultat u jakoj konkurenciji ostvarila je 16-godišnja Lana Zbašnik...

Hrvatska alpinka 16-godišnja Lana Zbašnik na 12. mjestu je završila veleslalomsku utrku koja je u utorak održana na Zimskim olimpijskim igrama mladih u Lillehammeru.

Zbašnik je u prvoj vožnji imala startni broj 18 i ostvarila je deveto vrijeme (1:19.89) zaostavši za vodećom Njemicom Hirtl-Stanggassinger za 2,09 sekundi. Nažalost, u drugoj je vožnji je imala 13. vrijeme te je malo pokvarila svoj konačan plasman.

Zlatno odličje osvojila je Švicarka Melanie Meillard (2:33.28) koja je u uzbudljivom raspletu za samo šest stotinki nadmašila Njemicu Katrin Hirtl-Stanggassinger, vodeću iz prve vožnje. Broncu je osvojila Švicarka Aline Danioth (+0.67), kojoj je to već treće odličje na ovim ZOIM, nakon zlata iz kombinacije i bronce u superveleslalomu.

U srijedu, 17. veljače, u alpskom skijanju je na programu veleslalomska utrka za muškarce, u kojoj će nastupiti i hrvatski reprezentativac Samuel Kolega.