Kanadi prva medalja

Zlato za Gruzijca, Sjevernokorejke, Nizozemku i Kineskinje!

Gruzijac Laša Šavdatuašvili osvojio je prvu medalju za svoju zemlju na ovoljetnim Olimpijskim igrama u Londonu. An Ka iz Sjeverne Koreje slavila je u kod žena...

Judaš Šavdatuašvili (20) slavio je u kategoriji do 66 kilograma u finalu protiv Mađara Mikloša Ungvarija.

Kod žena, u kategoriji do 52 kilograma, slavila je veteranska judašica iz Sjeverne Koreje An Ka (32). Ona je u finalu bila bolja od Kubanke Yanet Bermoy Acoste (25).

OI, biciklizam: Zlato za Nizozemku Vos

Nizozemka Marianne Vos (25) pobjednica je cestovne biciklističke utrke na Olimpijskim igrama u Londonu. Zlato je osvojila ispred Britanke Elizabeth Armistead u završnom sprintu.

Svjetska prvakinja iz 2006. godine drsko je tijekom utrke prestigla Ruskinju Olgu Zabelinskaju na skliskoj londonskoj cesti i predvodila malenu skupinu koja se odvojila od ostatka kod Buckinghamske palače.

Stazu dugu 140 kilometara Vos je prešla u vremenu 3:35.29, za otprilike dužinu bicikla ispred Armistead koja je tako Velikoj Britaniji donijela prvu medalju na ovim Igrama. Brončanu medalju osvojila je Ruskinja Olga Zabelinskaja.

OI, skokovi u vodu: Kineskinjama zlato

Kineskinje Minxia Wu i Zi He osvojile su zlatnu medalju u sinkroniziranim skokovima u vodu s daske na visini od tri metra.

Wu i He su vodile tijekom pet rundi natjecanja i na kraju su trijumfirale s 346.20 osvojenih bodova.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojile su Amerikanke Abby Johnston i Kelci Bryant s 321.90 bodova, a broncu su uzele Kanađanke Emilie Heymans i Jennifer Abel s 316.80 bodova.

Kažimo da je to bila prva osvojena medalja za Kanadu na londonskim Igrama. (TS)