Stolni tenis

Ženska juniorska reprezentacija u četvrtfinalu SP-a!

Na juniorskom Svjetskom prvenstvu koje se održava u indijskom Hyderabadu, hrvatska ženska reprezentacija ostvarila je sjajan rezultat plasmanom među osam najboljih ekipa svijeta…

U prvom kolu drugog stupnja natjecanja po skupinama, naše djevojke su očekivano poražene od Kine s 3-0. Kina je u drugom kolu nadvisila Rusiju istim rezultatom, tako da je o drugom putniku u četvrtfinale odlučivao susret između Hrvatske i Rusije.

Meč je otvoren susretom između Mateje Jeger i Jekaterine Guseve, njoj izuzetno neugodne suparnice. Guseva je povela s 2-0 u setovima te je imala vodstvo od 9-5 u trećem setu. Jeger smanjuje vodstvo na 9-8, kada ruski trener zove minutu odmora. Guseva dobiva prvi poen nakon minute odmora te je u tom trenutku imala dvije meč lopte. Jeger spašava obje meč lopte, te dobiva taj set s 12-10. Četvrti set Jeger rješava u svoju korist s 11-3, te je povela s 8-3 u petom, odlučujućem setu. Guseva dostiže prednost Jeger i dolazi do 10-10, ali u posljednja dva poena Jeger odigrava precizno za pobjedu od 32 u setovima.

Lea Rakovac je odigrala sjajno te uvjerljivo nadvisila Černovu s 3-0 u setovima za vodstvo od 2-0 u meču. Jelizaveta Khlizova je pobjedom nad Idom Jazbec od 3-1 smanjila vodstvo naše reprezentacije. Konačnih 3-1 postavila je Mateja Jeger pobjedom nad Černovom.

Ovom pobjedom su naše djevojke već sada ostvarile briljantan rezultat, jer je od osamostaljenja Hrvatske ovaj plasman među osam najboljih reprezentacija svijeta daleko najbolji doseg u ekipnim natjecanjima na svjetskim smotrama.

Naše djevojke sutra igraju susret četvrtfinala. Ždrijeb se još uvijek ne zna, ali ukoliko se izbjegne reprezentacija Japana (50% šansi), plasman u polufinale nije nemoguća misija. (TS)