Prokockali +7

Zagrebaši u završnici ispustili senzaciju protiv velikog Kiela!

Rukometaši CO Zagreba imali su u 36. minuti protiv Kiela nevjerojatnih sedam razlike (20:13), ali na kraju nisu izdržali...

Da je netko slučajno na prvu utakmicu četvrtfinala rukometne Lige prvaka između CO Zagreba i Kiela upao tek u 36. minuti, mislio bi da se pokvario semafor. Jer na njemu je stajalo CO Zagreb - Kiel 20:13! Da, bila je to bajka koja je trajala u Areni, ali koja nije imala najsretniji završetak. Njemački Kiel, najjača momčad svijeta, zbio je redove i do kraja uspio izvući remi - 31:31. Ipak, da je netko zagrebašima ponudio taj rezultat prije početka utakmice, sigurno bi prihvatili.

''Igrati protiv Kiela nije jednostavno, a sav naš trud srušio se u zadnje dvije minute. Nemam što zamjeriti dečkima. Uspjeli smo se u kratkom roku skupiti i parirati tom dream teamu. Žao mi je zbog njih što nismo dobili, da nagrade sebe'', rekao je trener CO Zagreba Slavko Goluža i dodao:

''Ne želim komentirati suđenje, ali bilo je nekih čudnih odluka. No, to je ipak Kiel. Iako njima takva pomoć ne treba.''

U redovima zagrebaša junaci su bili Zlatko Horvat s osam golova, Marko Kopljar sa sedam pogodaka (iz sedam pokušaja) i Marin Šego sa 17 obrana. Kod gostiju je Filip Jicha postigao osam pogodaka.

CO Zagreb imao je nevjerojatnih 74 posto uspješnih šuteva iz igre, ali su ih pobjede stajale izgubljene lopte. Skupili su ih čak 17!

Uzvratna utakmica igra se 29. travnja u Kielu.

''Stali smo igrati obranu, raširili su nas. Šteta što nismo u ovakvoj utakmici pobijedili. Rezultat obećava. Utakmica se dobiva s obranom, savjetovao nas je Goluža. Ali stali smo u drugom dijelu. Nešto su bile njihove kontre i polukontre, nešto i suci. Recept je i dalje polukontra i kontra. Zabili smo dosta lakih golova. Dat ćemo i u Kielu sve od sebe, pa neka bolji pobijedi!'', izjavio je Gojun.

''Kiel nije imao rješenja jer smo igrali dobro, zatvarali u obrani. Šteta što nismo dobili 2-3 razlike. i remi je veliki rezultat. Imamo se pravo nadati u uzvratu. Vodili smo 6-7 razlike protiv najbolje momčadi na svijetu. Treba zatvoriti crne rupe koje nam se događaju'', zaključio je Jakov Šprem. (Agencija VLM)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.