Horvat najbolji

Zagreb svladao Meškov uoči odlaska na gostovanje u Kiel

U posljednjem susretu šestog kola A skupine Lige prvaka rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb su u Areni pobijedili Meškov iz Bresta 25:23 (11:8) upisavši i treću domaću pobjedu.

Bilo bi idealno da je PPD Zagreb nadoknadio poraz od četiri razlike (22:26) iz susreta u Brestu, no i ovom pobjedom je načinio veliki korak prema plasmanu u drugi krug natjecanja.

Odabranici Veselina Vujovića na poluvremenu su imali tri gola viška (11:8), u uvodnim minutama drugog poluvremena pobjegli su na plus pet (13:8, 14:9), a sredinom drugog dijela imali su i šest golova viška (21:15). Nažalost, u posljednjih 15 minuta hrvatski prvak je pao, pa su gosti u samoj završnici stigli na samo pogodak zaostatka (22:21, 24:23), no više od toga nije išlo.

PPD Zagreb su do treće domaće pobjede predvodili Zlatko Horvat sa šest golova, Sandro Obrainović sa četiri, te Mario Vuglač s tri gola. Za Meškov, kojeg vodi hrvatski stručnjak Željko Babić, najefikasniji su bili Rastko Stojković s devet, te Dzianis Rutenka i Nikola Manojlović s po četiri gola. Za goste je branio hrvatski vratar Ivan Pešić sakupivši 12 obrana.

Na ljestvici vodi Kiel sa 10 bodova, PSG ima osam, PPD Zagreb i Naturhouse La Rioja po šest bodova, Brest četiri, a Metalurg dva boda. U susretu sedmog kola PPD Zagreb gostuje kod Kiela 26. studenog. U ostalim susretima sastaju se Meškov i Naturhouse La Rioja (29.11), te PSG - Metalurg (30.11).