Zagreb CO deklasirao Šveđane u zagrebačkoj Areni

I u drugoj utakmici Lige prvaka Zagreb je uvjerljivo slavio protiv skandinavske ekipe.

Prošlog vikenda u Norveškoj, ove srijede u zagrebačkoj Areni Zagrebu je svejedno. Teško su stradale dvije skandinavske ekipe u prva dva kola C skupine Lige prvaka. Nakon gostujuće pobjede protiv Fyllingena, hrvatski prvak je večeras u zagrebačkoj Areni pobijedio švedski Alingsas 30:21 (17:9).

Svi Zagrebovi igrači, izuzev 'ministra obrane' Špoljarića i vratara, upisali su se među strijelce. Treba li išta više reći...

Zagreb je tako i drugi dvoboj u skupini odradio bez suviše stresa. Pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno, pa su treneri Senjanin Maglajlija i Mirko Bašić uspjeli isprobati i nekoliko varijanti za predstojeće, daleko teže oglede, te pružiti priliku svim igračima. Zanimljivo, svi Zagrebovi igrači, izuzev Špoljarića i vratara, upisali su se među strijelce.

Hrvatska momčad je sjajno otvorila utakmicu. Čvrstom i pokretljivom 3-2-1 obranom stvorila je mnogo problema švedskom sastavu, a sjajnu večer ponovo je imao i vratar Škof koji je u prvom poluvremenu skupio deset obrana. U napadu so odlični bili Lazarov i Loke sa po pet pogodaka i Zagreb je već na poluvremenu imao osam golova prednosti (17:9). Kod Šveđana, koji prvi put nastupaju u Ligi prvaka u prvom dijelu najviše su se iskazali vratar Kappelin sa 9 obrana, te Bliznac sa četiri pogodaka.

Na otvaranju drugog dijela Zagreb nije primio pogodak pet i pol minuta i vrlo brzo je došao do prednosti od 10 golova viška (19-9), a zatim i do 13 pogodaka prednosti (24:11). I dalje je briljirao Škof koji je ukupno prikupio čak 17 obrana. Sredinom drugog dijela Maglajlija i Bašić su promijenili svih sedam igrača iz početne postave i priliku su dobili Šego, Štrlek, Lubej, Josip Valčić, Gojun, Kopljar, te Gajić, a zatim i Marić što su gosti iskoristili smanjivši rezultat na konačnih minus devet (30:21).

U susretu trećeg kola CO Zagreb 18. listopada gostuje u Hamburgu protiv HSV-a gdje je do vrijedne pobjede na teškom gostovanju u Hamburgu kod HSV-a došao Ciudad Real, aktualni europski rukometni prvak. Bilo je 32-26 (14-12). Petar Metličić postigao je tri pogotka za branitelje naslova, a jednako su uspješni u redovima poraženog njemačkog sastava bili Blaženko Lacković i Domagoj Duvnjak.

Igor Vori, uz suigrača Johannesa Bittera i Göppingenovog Larsa Kaufmanna kandidat za igrača mjeseca u njemačkoj rukoketnoj Bundesligi, nije se uspio upisati na listu strijelaca ove utakmice. (Hina/I.Š.)