breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"

Wengen: Pobjeda Defagu, Kostelić 24. u spustu

U petom spustu sezone u švicarskom Wengenu na Lauberhorn stazi Ivica Kostelić osvojio je novih sedam bodova, a pobijedio je domaći skijaš Didier Defago.

Švicarac je vrhunski odradio vožnju na prestižnoj spust stazi prošavši sa startnim brojem 15 stazu dugu 4480 metara za dvije minute, 31 sekundu i 98 stotinki, odnosno 20 stotinki sekunde brže od Amerikanca Bodea Millera i 39 stotinki od Millerovog sunarodnjaka Marca Sullivana.

Bila je ovo druga pobjeda u karijeri za 31-godišnjeg švicarskog skijaša, a njom je prekinuo Millerov niz slavlja u spustu u Wengenu. Naime, da je Amerikanac i u subotu prvi prošao ciljnom ravninom bilo ostvario bi hat-trick na Lauberhornu, budući da je najbrži bio 2008. i 2007. godine.

Ivica Kostelić osvojio je novih sedam bodova za 24. mjesto. Za pobjednikom je zaostao tri sekunde i 29 stotinki. Natko Zrnčić-Dim je startajući kao 50. sa zaostatkom od 5.29 sekundi zauzeo 41. mjesto, dok je sa startnim brojem 66 Tin Široki osvojio 58. mjesto s 11.46 sekundi zaostatka.

Vodeći spustaš svijeta Austrijanac Michael Walchoffer utrku je okončao na podjeli 26. mjesta.

Natjecanje Svjetskog kupa nastavlja se u Wengenu nedjeljnjim slalomom za skijaše.