Na jednoj od najopasnijih staza svijeta Ivica je odlično startao u spustu i nakon prvog prolaza bio je brži od Albrechta, ali onda je ipak malo prikočio. Ivica je izgubio početnu brzinu i već je na drugom prolazno vremenu zaostajao 1.45 stotinki.
Kostelić je legendarnu stazu Lauberhorn u Wengeru prošao za 1:48.73 zaostavši za pobjednikom Švicarcem Danielom Albrechtom za 2.26 sekunde. Drugi je bio Švicarac Carlo Janka (+0.68), a treći Talijan Werner Heel (+1.16).
>> Adelboden: Kostelić 13. nakon velike pogreške
>> Kostelić u lovu na veliki Kristalni globus?
Slalom je donio nova uzbuđenja. Ivica je vodio, no s prvog mjesta 'skinuo' ga je Silvan Zurbriggen. Njegov sunarodnjak Carlo Janka ipak je bio najbrži s ukupnim vremenom 47.01 te je uspio doći do svoje druge pobjede u Svjetskom kupu, a na drugo se mjesto ugurao Peter Fill iz Italije sa zaostatkom od 22 stotinke. Naš Ivica tako je završio na četvrtom mjestu sa zaostatkom od 65 stotinki.
Odličan je bio i naš Natko Zrnčić-Dim koji je s 30. mjesta nakon spusta odlično odveo slalom i došao do 10. mjesta u superkombinaciji. Tin Široki nažalost nije završio utrku.
Super-kombinacija:
1. Carlo Janka (Švi) 2:34.16
2. Peter Fill (Ita) +0.22
3. Silvan Zurbriggen (Švi) +0.40
4. Ivica Kostelić (Hrv) +0.65
5. Julien Lizeroux (Fra) +0.79
6. Daniel Albrecht (Švi) +0.91
7. Benjamin Raich (Aut) +1.11
8. Aksel Lund Svindal (Nor) +1.18
9. Jean-Baptiste Grange (Fra) +1.25
10. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) +1.38
Svjetski kup:
1. Benjamin Raich (Aut) 593
2. Jean-Baptiste Grange (Fra) 536
3. Akse Lund Svindal (Nor) 502
4. Ivica Kostelić (Hrv) 479
5. Carlo Janka (Švi) 466
...
35. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) 55