Vaterpolo: Pomlađena Hrvatska bolja od Španjolske

Vaterpolska reprezentacija Hrvatske ostvarila je i treću pobjedu u Svjetskoj ligi jer je, nakon pobjede protiv Rusije u Rijeci i protiv Njemačke u Šibeniku, večeras u Dubrovniku nadvisila najopasnijeg suparnika u skupini - Španjolsku.

U trećem kolu 3. kvalifikacijske skupine Svjetske lige vaterpolisti Hrvatske pred dvije tisuće navijača u Gružu pobijedili su Španjolsku sa 11:8 (2:2, 5:2, 3:0, 1:4).

U posljednju četvrtinu naši reprezentativci ušli su pomalo opušteno što su Španjolci iskoristili i zadnju dionicu igre dobili 4:1

Pomlađena reprezentacija Hrvatske, koja je nastupila i bez bolesnog Mare Jokovića, relativno lako je došla do pobjede. Naime, poslije treće četvrtine odabranici Ratka Rudića vodili su sa 10:4 uz sjajnu igru u napadu i obrani. U tom periodu igre hrvatski vaterpolisti su se čak šest puta obranili s igračem manje. U posljednju četvrtinu naši reprezentativci ušli su pomalo opušteno što su Španjolci iskoristili i zadnju dionicu igre dobili 4:1 i tako na kraju znatno ublažili poraz.

U hrvatskim redovima najistaknutiji pojedinci bili su Sandro Sukno, te kapetan Samir Barač, a pohvale zaslužuju i naši centri Dobud i Igor Hinić kojem je to bila 300. utakmica za reprezentaciju. Kod Španjolaca najbolji su bili centar Xavier Valles i vratar Inaki Aguilar.

Svjetska liga ove se godine igra po novoj formuli, a Hrvatska je svrstana u treću skupinu s Rusijom, Njemačkom i Španjolskom i sada ju, nakon tri utakmice u domaćim bazenima, očekuju tri gostovanja i to 14. travnja u Moskvi, 5. svibnja u Njemačkoj i 12. svibnja u Španjolskoj.

Samo prvaci skupina stječu pravo igrati na završnom turniru Svjetske lige koji će se od 16. do 21. lipnja održati u Podgorici.

U prvoj skupini su reprezentacija Srbije, Mađarska, i Francuska, a u drugoj Crna Gora, Italija, Rumunjska i Velika Britanija. Prvacima iz europskih skupina u Podgorici će se pridružiti prvaci iz skupine Azija/Oceanija i afričke skupine.