Ipak izbjegli Mađare

Vaterpolisti u četvrtfinalu gotovo sigurno protiv Amerikanaca

Sasvim je izvjesno da će hrvatski vaterpolisti u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Londonu igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država. Postoji još mala šansa da suparnik bude Crna Gora, ali...

U tom slučaju bi u večernjem meču Britanci trebali pobijediti Crnogorce, a to se gotovo sigurno neće dogoditi. Tako je hrvatskim vaterpolistima ključna bila utakmica skupine B između Mađarske i SAD-a. Poraženi iz te utakmice je trebao biti suparnik u četvrtfinalu Hrvatskoj, a poraženi su bili - Amerikanci.

Mađarska je bila super-uvjerljiva, slavila je 11-6, s tim da je prije ulaza u posljednju četvrtinu prednost na strani Mađara bila čak 10-3. Pogotke su za Amerikance postigli Azevedo, Powers, Mann, Hudnut, Beaubien i Smith.

Recimo da su u toj skupini Srbi razbili Rumunjsku 12-4, s tim da su do zadnje četvrtine primili jedan jedini gol.

U skupini A, gdje je Hrvatska na prvom mjestu, kao posljednja su momčad četvrtfinale osigurali Australci. U izravnom duelu je Australija s uvjerljivih 13-8 bila bolja od Grčke. (TS)