Bolji od Juga

Vaterpolisti Primorja obranili naslov prvaka Hrvatske

U petoj, odlučujućoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske vaterpolisti riječkog Primorja EB su u subotu na svom bazenu svladali dubrovački Jug CO s 11-8 (3-0, 2-2, 5-3, 1-3), te su s 3-2 u pobjedama drugi put uzastopno osvojili naslov državnog prvaka.

Početak susreta bio je sličan kao u četvrtoj utakmici. Primorje je povelo s 4-0, ali do kraja druge četvrtine jugaši su ipak uspjeli smanjiti zaostatak, bilo je 2-5.

No, nakon tri minute igre u trećoj četvrtini Primorje je odmaklo na pet golova prednosti (7-2) i do kraja utakmice uspješno je kontroliralo igru i rezultat.

Riječki sastav su predvodili Sandro Sukno, Javier Garcia i Petar Muslim sa po tri gola, a Ivan Krapić i Anđelo Šetka zabili su po jedan. Kod Juga Miho Bošković i Nikola Janović postigli su po tri pogotka, a Nicolas Bicari i Marko Ivanković dodali su po jedan gol.