Mađari uspješniji

Primorje novim visokim porazom ostalo bez Lige prvaka

Najcjenjenije vaterpolsko natjecanje ove će se sezone igrati bez Riječana.

Vaterpolisti riječkog Primorja Erste Banke ostali su bez plasmana u natjecanje po skupinama Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu 3. kola kvalifikacija izgubili od mađarskog Egera 5:11 i s dva poraza se oprostili od elitnog natjecanja.

Eger je u prvom susretu na Kantridi slavio 12:6, a potom u uzvratu na svom plivalištu još jednom uvjerljivom pobjedom potvrdio prolaz.

Riječanima ostaje utjeha kako će europsku priču nastaviti u LEN Kupu.

Primorje je sjajno ušlo u utakmicu i nakon prve četiri minute i vodstva 3:0 probudila se nada u čudo. Ipak, domaćin je do kraja prve četvrtine smanjio na 2:3, a potom u drugoj dionici serijom 6:1 stigao do vodstva 8:4 i priči je bio kraj. Do kraja susreta Eger je zabio još tri gola, a riječki vaterpolisti jedan za konačnih 11:5.

Eger su do pobjede predvodili Norbert Hosnyanszky s tri gola, te Adam Decker i Boris Vapenski sa po dva pogotka. Kod Primorja najefikasniji je bio Ante Vukičević s tri gola, a među strijelce upisali su se i Cosmin Radu i Duje Peroš.