Trijumf Mladosti nad Jugom u triler završnici

Zagrebačka Mladost došla je do velike pobjede protiv svojih najvećih rivala, dubrovačkog Juga, u 8. kolu regionalne Jadranske lige. 'Žapci' su slavili s 12:11, a junak utakmice je golman Mladosti Josip Pavić.

Jug je dobro otvorio utakmicu, s dvije kontre, a kasnije su Dubrovčani smireno kontrolirali utakmicu i u nekoliko navrata vodili i po 3 razlike. Međutim, Mladostaši se nisu predavali i potkraj posljednje četvrtine došli su do izjednačenja 9:9, nakon čega je utakmica do kraja bila potpuno otvorena.

Do svoje prve prednosti došla je Mladost minutu prije kraja, kada je Hinić zabio za 11:10, ali u sljedećem napadu Joković s igračem više izjednačuje. Ipak, u posljednjem napadu Mladost dobiva igrača više i nekoliko sekundi prije kraja Paškvalin zabija za fenomenalnu pobjedu Zagrepčana.

Najzaslužniji za pobjedu najtrofejnijeg europskog vaterpolskog kluba svakako je golman Josip Pavić, koji je danas čuda obranio, između ostalog i pet situacija 1na 1 s dubrovačkim napadačima. Potpuno je zasjenio svojeg slavnog kolegu na suparničkim vratima, Franu Vićana i vjerojatno bi Jug došao do komotne pobjede da nije bilo ovako raspoloženog zagrebačkog vratara.

Nakon drugog ovosezonskog poraza Juga, situacija u Jadranskoj ligi se zahuktava. Jadran iz Herceg Novog i dalje sigurno vodi, a u stopu ga prate naši aduti, Mladost i Jug.