Hirscher opet srebrni

Treće zlato za Ligetyja u veleslalomu, Zubčić 16.

Amerikanac Ted Ligety po treći je put zaredom osvojio naslov svjetskog prvaka u veleslalomu

Ligety je do trećeg uspjeha u ovoj disciplini stigao je na domaćem snijegu u Beaver Creeku, srebrno odličje osvojio je Austrijanac Marcel Hirscher, do bronce je stigao Francuz Alexis Pinturault, dok je najbolji hrvatski predstavnik bio Filip Zubčić bio 16.

Ligety je nakon prve vožnje bio na petoj poziciji sa 24 stotinke zaostatka za Hirscherom, ali je najboljim vremenom u drugoj vožnji stigao na vrh i tako osvojio prvo zlato za domaćine ovogodišnjeg SP-a u alpskom skijanju. Hirscher je ukupno zaostao 45 stotinki, a Pinturault 88 stotinki.

Uz zlata sa svjetskih prvenstava u Garmisch-Partenkirchenu (2011), Schladmingu (2013) i Beaver Creeku (2015), Ligety je i aktualni olimpijski pobjednik u veleslalomu iz Sočija prošle godine.

Hirscher je i prije dvije godine bio srebrni u veleslalomu iza Ligetyja, a ovo mu je treća medalja koju je osvojio u Beaver Creeku, nakon zlata u kombinaciji i ekipnoj utrci.

Zubčić, koji je nakon prve vožnje držao 13. mjestu, u drugom je nastupu pokvario plasman, sa zaostatkom od 2.86 sekundi utrku je završio na 16. poziciji.

Elias Kolega zauzeo je 42. mjesto sa 11.51 sekundom iza Ligetyja, dok je William Vukelić bio 45. sa 13.82 sekundi slabijim vremenom od zlatnog Amerikanca. Sebastian Brigović odustao je još na samom početku svog nastupa u prvoj vožnji.