Jedini uspješan

Todorović izborio novo polufinale na EP u Poljskoj

Mario Todorović jedini je bio uspješan u nedjeljnim kvalifikacijama...

Najbolji hrvatski plivač Mario Todorović jedini je od naših predstavnika u nedjeljnim kvalifikacijama izborio polufinale jedne od disciplina posljednjeg dana natjecanja na Europskom prvenstvu u malim bazenima u poljskom Szczecinu.

Zauzeo je 23-godišnji Splićanin 13. mjesto u kvalifikacijama 50 metara leptirovim načinom s vremenom 23.54 sekunde, te je za najboljeplasiranim Francuzom Anauryjem Leveauxom zaostao 69 stotinki.

U istoj konkurenciji mladi Mihael Vukić zauzeo je 29. mjesto s vremenom 24.19, dok je Dominik Straga otplivao 43. rezultat (24.51).

Todorović je jedini dosad od hrvatskih plivača u Poljskoj izborio finale, i to drugog dana natjecanja na 100 leptir. U finalu je bio posljednji, deveti.

Od preostalih hrvatskih predstavnica u nedjelju prijepodne Valery Švigir zauzela je 48. mjesto (26.5 sekundi) na 50 slobodno, dok je Anja Trišić na 200 slobodno bila 41. s vremenom od dvije minute i 2.74 sekunde.

Na 200 leđno nastupile su Matea Samardžić i Mabel Sulić. Samardžić je bila 29. (2:15.64), a Sulić 31 s tri sekunde sporijim vremenom.