OI, plivanje

Todorović daleko od polufinala, Pavlin 33. na 200 leđno

Hrvatski plivač Mario Todorović završio je nastup na Olimpijskim igrama u Londonu 28. mjestom u kvalifikacijama na 50 metara slobodno...

Korčulanin je u svojoj skupini zauzeo četvrto mjesto s vremenom 22.75 sekundi, 25 stotinki lošijim od svoga najboljeg ovogodišnjeg rezultata. Za hrvatskim rekordom, koji je u vlasništvu Duje Draganje, zaostao je 1.46 sekundi. Ukupno je, dakle, bio 28. u kvalifikacijama, daleko od prvih 16 mjesta koja su vodila u polufinale.

S najboljim je rezultatom (21.77) polufinale izborio George Bovell iz Trinidada i Tobaga. Iza njega su se smjestila dvojica Brazilaca - branitelj olimpijskog naslova Cesar Cielo (21.80) te Bruno Fratus (21.82). Dodajmo da je bez polufinala ostao srebrni iz Pekinga u ovoj disciplini, Francuz Amaury Leveaux. Bio je 18. s vremenom 22.35.

OI, plivanje: Pavlin 33. na 200 leđno

Hrvatska plivačica Kim Daniela Pavlin osvojila je tek 33. mjesto u kvalifikacijama na Olimpijskim igrama u Londonu u disciplini 200 metara leđno.

S vremenom 2:15.67, Pavlin je bila za više od pet sekundi udaljena od plasmana u polufinale koji je, dakako, izborilo 16 najboljih. A najbolja među njima bila je 17-godišnja američka plivačka senzacija Missy Franklin s vremenom 2:07.54. Franklin je na ovim Igrama osvojila već tri medalje, od toga dvije zlatne, na 100 metara leđno i u štafeti 4x200 slobodno.

Hrvatski predstavnici u plivanju tako su završili svoj nastup na Olimpijskim igrama u Londonu, bez ijednog plasmana u polufinale. Najuspješniji je bio Mario Todorović, koji je ranije u četvrtak bio 28. na 450 metara slobodno. Daniela Kim Pavlin je prije 33. mjesta na 200 leđno osvojila 30. poziciju na 200 mješovito, dok je Sanja Jovanović bila 36. na 100 leđno... (TS)