Neće braniti zlato

Svjetski prvaci izbacili olimpijske pobjednike: Mađari ispali s OI!

Aktualni svjetski prvaci Talijani pobijedili su u četvrtfinalu vaterpolskog turnira na Olimpijskim igrama u Londonu branitelje zlata Mađare s 11-9...

Na posljednjim trima Igrama, u Sydneyju, Ateni i Pekingu, zlatna je medalja završavala oko vrata mađarskih vaterpolista, ali seriji je u britanskoj prijestolnici došao kraj. Od samog početka natjecanja se vidjelo da Mađari nisu na najvišoj razini, a došlo je to do izražaja i u srijedu u londonskoj Water Polo Areni.

Istina, u prve je dvije četvrtine utakmica bila izjednačena, ali u trećoj dionici su se Talijani s tri uzastopna gola odlijepili na 8-5 i praktički zaključili posao. Došli su Mađari tri i pol minute prije kraja na minus jedan (9-8), ali više od toga nisu mogli.

Felugo, Presciutti i Figlioli postigli su po tri pogotka za Italiju koja će u polufinalu igrati protiv Srbije.(TS)