Kiel potopio Lowen

Svemogući Fritz: Ja sam bio dobar a ostatak momčadi loš

Nakon prve utakmice njemačkog polufinala rukometne Lige prvaka, u kojem je Kiel kao domaćin svladao Rhein-Necker Löwen s 14 golova razlike, razlika u raspoloženju jednih i drugih je podjednaka razlici u rezultatu.

Kiel je već nakon prvog poluvremena mogao početi razmišljati o novom finalu Lige prvaka. Vodili su nakon 30 minuta igre domaći rukometaši s 20-8, a na kraju su slavili s 37-23. Kielovu momčad predvodio je Čeh Filip Jicha s 12 golova (3 iz sedmerca), dok su Nikola Karabatić i Vid Kavtičnik zabili šest. U gostujućim redovima najbolji je bio Poljak Mariusz Jurasik sa osam golova.

'Nije još vrijeme za čestitke, prije nego odigramo i uzvrat u četvrtak. Ali ovo što smo odigrali u prvoj utakmici bilo je blizu rukometnog savršenstva. Obrana nam je bila odlična, a vratar Omeyer je nizao senzacionalne intervencije. Jedino što nije bilo dobro je nedostatak koncentracije u pojedinim trenucima. Ponekad smo prebrzo šutirali – analizirao je Kielov švedski pivot Marcus Ahlm', strijelac dva pogotka.

Zadovoljan je, dakako, bio i kapetan Stefan Lövgren.

'Igrali smo jako dobro, Omeyer je bio u super formi, a gosti nisu imali oružje kojim bi razbili našu obranu. U napadu nam je opet najjači adut bio kontranapad.'

Iako je njegova momčad praktički već osigurala finale, trener Alfred Gislasson pronašao je i neke zamjerke na račun svoje momčadi:

'Rezultat je dosta dobar, ali još nas čeka i druga utakmica. U napadu smo propustili dosta prilika, trebali smo zabiti i više golova. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro i obranu i napad, ali početkom nastavka smo pokazali slabosti. Ipak, na kraju smo opet pronašli našu igru i na uzvrat putujemo s velikom prednošću.'

S druge strane, trener Rhein-Necker Löwena Wolfgang Schwenke, koji je godinama igrao u Kielu, čak nije niti govorio o mogućnostima svoje momčadi za plasman u finale.

'Jedino se nadam da moja momčad više nikada neće imati ovako loš dan. Imali smo toliko puno promašenih prilika (33) i tehničkih pogrešaka (20). Takve brojke inače nemamo niti u dvije utakmice, a kamoli u jednoj. Ovo je, zapravo, bila mala katastrofa', rezigniran je bio Schwenke.

Iskusni vratar Löwena Henning Fritz, koji je u šest sezone provedenih u Kielu (od 2001. do 2007. godine) iskusio slast osvajanja Lige prvaka, smatra da samome sebi ne može ništa predbaciti.

'Teško je nakon ovakve utakmice bilo što reći. Dao sam sve od sebe, mislim da je moja predstava bila dobra, što se ne može reći za ostatak momčadi', izjavio je Fritz.