Svindal četvrti

Superveleslalom u Kvitfjellu: Nova pobjeda Jansruda, Kostelić 28.

Norveški 28-godišnji skijaš Kjetil Jansrud osvojio je peti superveleslalom skijaša ove sezone u Svjetskom kupu na stazi u svojoj zemlji u Kvitfjellu, njegovoj najsretnijoj u karijeri…

Jansrud je ostvario treću pobjedu karijere u Svjetskom kupu. Sve tri upisao je u Kvitffjellu! Prvu u superveleslalomu prije dvije sezone, a drugu prije dva dana u spustu.

Jansrud je ovom pobjedom još jednom potvrdio odličnu formu u brzim disciplinama, jer je na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju osvojio zlatnu medalju u superveleslalomu i brončanu u spustu.

Drugo mjesto sa zaostatkom od 26 stotinki sekunde osvojio je Švicarac Patrick Küng, a treći je bio Austrijanac Matthias Mayer sa 33 stotinki zaostatka za pobjednikom.

Norvežanin Aksel Lund Svindal, vodeći u poretku superveleslaloma i u ukupnom poretku Svjetskog kupa, osvojio je četvrto mjesto. Za svojim sunarodnjakom Jansrudom zaostao je 44 stotinke.

Svindal je time osigurao mali kristalni globus u ovoj disciplini, jer uoči zadnje utrke sezone u superveleslalomu ima nedostižnih 107 bodova prednosti pred Küngom na drugom mjestu.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 28. mjesto. Bio je za sekundu i 79 stotinki sporiji od pobjednika. Bez bodova je ostao Natko Zrnčić-Dim koji je zauzeo 36. mjesto, sa zaostatkom od dvije sekunde i 12 stotinki za Jansrudom. (TS)