Dominantni rukometaši

Superiorna Hrvatska osigurala Olimpijske igre!

Rukometaši Hrvatske upisali su i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Londonu, koji se igra u Varaždinu. Igrači Slavka Goluže lako su se obračunali sa Čileom svladavši ih 35:15.

Ovom pobjedom Hrvati su osigurali put na Olimpijske igre, a uđu li u zadnji dan turnira bodovno izjednačeni s Islanđanima, međusobnim će susretom odlučivati o pobjedniku kvalifikacija. Vizu za London izborit će dvije reprezentacije, ali prvo mjesto u Varaždinu donosi bolji status prilikom ždrijeba skupina na Olimpijskim igrama.

A protiv slabašnog Čilea hrvatski su reprezentativci već do odmora osigurali prednost od osam golova (17:9). U nastavku susreta ta je razlika sve više rasla, a najveću prednosti od 21 gola Hrvatska je imala u 55. minuti (34:13). U drugom dijelu Čile je uspio postići tek šest golova.

Ostvarila se i želja izbornika Goluže za glasnim navijanjem u dvorani. Na tribinama se skupilo 2500 navijača koju su tijekom cijelog susreta stvarali bučnu atmosferu.

Jedina promjena na igračkom spisku u odnosu na prvu utakmicu protiv Japana, bio je izostanak Denisa Buntića. Njegovo mjesto zauzeo je Marko Matić, kojemu je to bio prvi nastup u najjačem sastavu.

Posljednji dan kvalifikacija otvorit će Japan i Čile (15.30 sati), dok je u 18 sati na rasporedu susret Hrvatske i Islanda. (Agencija VLM)

Hrvatska – Čile 35:15 (17:9)

Hrvatska: Duvnjak 1, Lacković, Kopljar, Vori 2, Gojun 2, Horvat 6(3), Vuković 3, Batinović 6(2), Matić 2(2), Bičanić 2, Valčić 2, Čupić 5, Musa 1, Ninčević 3. Obrane: Alilović 3, Losert 6+1.

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.