Pingvini na pola puta

Strašni Crosby došao do velikog jubileja: Hat-trickom srušio Ottawu

Fantastični Sidney Crosby sinoć je pokazao zašto je jedan od najboljih hokejaša današnjice.

U drugoj utakmici polufinala doigravanja Istoka u NHL-u Crosby je u pobjedi Pittsburgha nad Ottawom zabio tri pogotka.

Pingvini sada vode 2:0 u seriji i na pola su puta do plasmana u konferencijski finale, prvi put nakon 2009. kada su otišli do kraja.

Igrači kanadske momčadi naučili su u petak što se događa kad ostave previše prostora Crosbyju. Jedan od najboljih hokejaša današnjice zabio je u četvrtoj i 17. minuti prve trećine, te u drugoj minuti druge dionice. Došao je time do brojke od 100 bodova u svojoj 75. utakmici u doigravanju, a samo su četvorica igrača u povijesti lige brže ostvarila takav doseg.

Osim toga, Crosbyju je ovo drugi hat-trick u karijeri u postsezoni, prvi nakon 2009. Preostali je pogodak za Pittsburgh dodao Brenden Morrow kojem je to prvi gol u doigravanju nakon više od pet godina.

Za Ottawu su strijelci bili Kyle Turris, Colin Greening i Jean-Gabriel Pageau.

Sljedeća utakmica igra se u nedjelju u Ottawi.