Bez 'pocrvenjelog' Gojuna

SRKP: Atletico preko Kiela do trećeg naslova

Atletico Madrid pobjednik je Svjetskog klupskog rukometnog prvenstva po treći put (2007., 2010., 2012.). U finalu igranom u Dohi Atletico je u reprizi finala Lige prvaka iz prošle sezone slavio protiv Kiela 28-23...

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (13-13) prednost je gostima u nastavku donio sjajni vratar Jose Javier Hombrados. Obranio je 40-godišnji veteran ukupno 15 udaraca i uz peterostrukog strijelca Mariusza Jurkiewicza bio je najzaslužniji što je naslov otišao u ruke Atletica.

Atletico je finalu igrao i bez "pocrvenjelog" (u polufinalnom susretu protiv Al-Sadda) Jakova Gojuna i Ivana Balića (nije dobio potrebnu dozvolu IHF-a). Najbolji strijelac Kiela bio je Filip Jicha sa sedam golova.

Također, dodajmo da su u ovom susretu igrači Atletica igrali s crnim fluorom oko ruke kao izraz sućuti njihovom suigraču Kirilu Lazarovu čiji je otac preminuo večer uoči finalnog susreta.

U utakmici za treće mjesto Al-Sadd je pobijedio El Zamalek 32-26. (TS)