OI, vaterpolo

Srbima derbi protiv Mađara, SAD iznenadio Crnu Goru

Prvog dana vaterpolskog olimpijskog turnira u Londonu veliki derbi odigrali su Mađari i Srbi, a iznenađenje su izrežirali Amerikanci...

Srbija je u 1. kolu skupine B na krilima Andrije Prlainovića, strijelca pet pogodaka, slavila protiv Mađarske 14-10. Ključne su bile druga i treća četvrtina utakmice kada su srbijanski reprezentativci napravili seriju 9-4, što im je omogućilo da posljednju dionicu susreta odrade s "pola gasa". Sjajan je na srbijanskim vratima bio Slobodan Soro s 13 obrana.

Iznenađenje dana priredili su reprezentativci Sjednjenih Američkih Država koji su s 8-7 slavili protiv Crne Gore. Razliku od tri pogotka Amerikanci su stekli sredinom treće četvrtine, te ju do kraja susreta nisu ispuštali.

Peter Varellas bio je najefikasiniji kod SAD-a s tri pogotka, baš kao i s druge strane Aleksandar Ivović.

U trećoj utakmici skupine B Rumunjska se s lakoćom obračunala s domaćinom Velikom Britanijom pobijedivši 13-4.

U skupini reprezentacije Hrvatske Španjolci su lakoćom slavili protiv Kazahstana (14-6), dok je Italija sa sigurnih 8-5 bila bolja od Australije.

Naše u utorak očekuje utakmica protiv Španjolske s početkom u 12.20. (TS)