Srbija nadigrala Poljsku

Češka iznenadila Njemačku, Makedonija remizirala sa Švedskom

Nakon što je Češka ranije pobijedila Njemačku, i drugi je dvoboj 1. kola skupine B na Europskom prvenstvu rukometaša u Srbiji donio senzaciju. Makedonija je uzela bod Švedskoj, odigravši 26-26.

Makedonci su odlično otvorili utakmicu u Nišu, imali su tijekom prvog dijela i četiri pogotka prednosti, ali Skandinavci su na odmor ipak otišli s minimalnim vodstvom (14-13). Izabranici Zvonka Šundovskog nisu, međutim, pali. Nastavili su sa sjajnom igrom i u drugom poluvremenu, ponovno došli do četiri gola prednosti, a i dvije minute prije kraja su imali vodstvo (26-25). Kim Ekdahl je ipak do kraja uspio izjednačiti i donijeti Šveđanima bod.

Bivši igrač Zagreba Kiril Lazarov i Stevče Alušovski bili su s po sedam pogodaka najbolji kod Makedonaca, dok je za Šveđane šest golova zabio Niclas Ekberg. U drugoj utakmici 1. kola skupine A Danska je u beogradskom Pioniru svladala Slovačku s 30-25. Hans Lindberg je sa sedam zgoditaka bio najefikasniji kod svjetskih doprvaka, dok je u slovačkim redovima prvo ime bio Daniel Valo sa šest golova.

Srbija nadigrala Poljsku, Češka senzacionalno pobijedila Njemačku!

Velikim je iznenađenjem počelo Europsko prvenstvo za rukometaše u Srbiji. U 1. kolu skupine B Češka je u Nišu s 27-24 pobijedila Njemačku.

Nijemci ni u jednom trenutku nedjeljne utakmice nisu bili u prednosti. Česi su na odmor otišli s plus pet (14-9), a u nastavku su rukometaši Martina Heubergera krenuli u pokušaj preokreta. Dva su se puta približili na samo pogodak zaostatka, ali završnica je ipak pripala momčadi Martina Liptaka.

Filip Jicha je sa sedam golova bio prvo ime kod pobjednika, dok je kod Nijemaca najefikasniji s pet pogodaka bio Lars Kaufmann.

U drugoj utakmici dana Srbija je u Beogradu, u sklopu 1. kola skupine A, nadigrala Poljsku s 22-18. Domaćin EP-a je u nekoliko navrata vodio s osam golova prednosti, ali je u završnici malo popustio, dopustivši Poljacima da ublaže poraz. Ivan Nikčević i Marko Vujin su s po šest pogodaka predvodili Srbiju, dok je najefikasniji poljski igrač u Pioniru bio Karol Bielecki s četiri gola.