Pred 11.000 ljudi

Potop Medveščaka, Olimpija prohujala Arenom!

Hokejaši Medveščaka poraženi su u zagrebačkoj Areni od Olimpije s 1:4 (1:2, 0:2, 0:0).

U prvoj od tri utakmice Ice Fevera u studenom hokejaši Medveščaka poraženi su u zagrebačkoj Areni od Olimpije s 1:4 (1:2, 0:2, 0:0), čime je pobjednička serija stala na brojci devet.

S obzirom na poraz Vienna Capitalsa kod Albe Volan (3:1), Medvjedi su imali lijepu priliku pobjedom izbiti na prvo mjesto, ali nažalost, jedino je pak Toma Zanoškog (s igračem manje) uspio proći iza leđa Olimpijina vratara Jerryja Kuhna.

Na ulasku u petu minutu Zanoški je zabio na dodavanje Davida Brinea, ali tri i pol minute kasnije Chris D' Alvise postiže prvi od svoja dva pogotka. Dogodilo se to s istim brojem igrača, a u istom omjeru snage na isteku 16. minute Miha Verlič zabija za potpuni preokret Slovenaca.

Četiri sekunde prije kraja prve dionice isključen je Thomas zbog grubosti, ali gotovo dvije minute na startu druge trećine Medveščak ne uspijeva poravnati, za što je vrlo stigla kazna. Isključen je Perkovich, Olimpiji se vratio Thomas, i preko Kevina De Vergilija gosti iz Ljubljane odlaze na dva gola prednosti (1:3).

To je još i bilo dostižno, ali svaku nadu Medvjedima svojim drugim golom ubio je Chris D'Alvise u 37. minuti utakmice.

Pokušavali su Medvjedi u zadnjoj trećini zakomplicirati tijek događanja, ali Kuhn je bio nesavladiv i Olimpija je nakon pulske, odnijela bodove i iz zagrebačke Arene.

Medveščaku je ovo bio tek treći domaći poraz, a drugi od Olimpije. Medvjedi će i sljedeće dvije utakmice odigrati u zagrebačkoj Areni, u petak protiv Klagenfurta i u nedjelju protiv Salzburga.

Osim poraza Vienna Capitalsa u Mađarskoj, dobra vijest je i slavlje Graza u Villachu, zbog čega je Medveščak ostao na drugom mjestu.