Suci ih pomilovali

Španjolci 'razotkrili' Francuze: Gol za polufinale s Hrvatima je neregularan!

Francuska će muška rukometna reprezentacija u polufinalu olimpijskog turnira u Londonu stati nasuprot Hrvatskoj. Nije tako trebalo biti...

Osim što su vodili velik dio utakmice, od njezina samog starta pa sve do 43. minute, te bili u najmanju ruku ravnopravan suparnik braniteljima pekinškog naslova, Španjolci su izgubili 23-22 neregularnim pogotkom Williama Accambraya tri sekunde prije isteka vremena.

Lijevi vanjski rukometaš Montpelliera bio je ključan faktor pobjede Onestine momčadi zabivši svih sedam svojih pogodaka u drugom poluvremenu, u koje su Španjolci ušli s 12-9 vodstvom. U prvom nije niti igrao.

Međutim, posljednji, pobjednički gol vrijedan borbe za medalje postigao je nagazivši na crtu šesterca. Hvatavši odbijanac španjolskog vratara Arpada Šterbika nakon udarca Nikole Karabatića, nije bio pažljiv pa je prestupio. Suci to, međutim, nisu vidjeli.

Španjolski navijači jesu, nakon čega su alarmirali medije. Neminovno je da su suci pogriješili: trebali su poništiti Accambrayjev pogodak i pustiti utakmicu u produžetke.(TS)