OI, rukometaši

Španjolci slomili Srbe u nastavku: A sad dvoboj Hrvatske i Srbije

Rukometaši Španjolske upisali su prvu pobjedu na olimpijskom turniru u Londonu. Rezultatom 26-21 bolji su bili od aktualnih europskih viceprvaka Srba...

Nakon prvog poluvremena izgledalo je kao da će Srbija biti ta koja će upisati prve bodove nakon što je na predah otišla s +4 (14-10). Međutim, sjajni Jose Hombrados na španjolskim vratima odlučio je zaustaviti srpske napade, te ih limitirao na svega sedam golova u drugih 30 minuta utakmice.

Španjolci su se s druge strane razigrali u napadu i postigli čak 16 pogodaka u nastavku. Ključna je bila serija 6-0 u razdoblju od 50. do 55. minute kada su Španjolci kontrama i čvrstom obranom uništili Srbiju, koja je na kraju susreta izgledala kao razbijena vojska.

Za svega dva dana Srbiju očekuje novi veliki ispit, susret protiv Hrvatske koja je u popodnevnom programu s 31-21 bila bolja od Koreje. U večernjem programu još će u našoj skupini B svoj susret odigrati Danska i Mađarska.

Recimo i da je u drugoj skupini (A) Švedska s 28-21 bolja bila od Argentine. Najbolji strijelac utakmice susreta bio je Dalibor Doder s osam pogodaka. (TS)