luda završnica

SP ragbi: Poznata dva para spektakularnog četvrtfinala

Ragbijaši Australije osvojili su prvo mjesto u skupini A Svjetskog prvenstva svladavši u posljednjem kolu Wales sa 15-6 (9-6), bio je to izravni dvoboj za prvo mjesto nakon što su obje reprezentacije osigurale prolazak u četvrtfinale.

Australci i Velšani odigrali su čvrst dvoboj na Twickenhamu tijekom kojega niti jedna reprezentacija nije uspjela ostvariti polaganje tijekom 80 minuta, već su svi poeni postignuti iz kaznenih udaraca. Australci su bili uspješni pet, a Velšani tek dva puta, pa će Australija u četvrtfinalu sljedećeg vikenda igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz skupine B, Škotske, dok će Wales morati na noge pobjedniku skupine B Južnoafričkoj Republici.

Sjajan dvoboj odigran je u Newcastleu gdje su Škotska i Samoa u izravnom okršaju odlučivali od drugom mjestu u skupini, a na kraju je sa 36-33 (23-26) slavila Škotska. Prvo je poluvrijeme obilovalo polaganjima, bilo ih je čak pet, Samoa ih je ostvarila tri, a Škotska dva, pa se na odmor otišlo s tri boda razlike za pacifičku reprezentaciju.

Ipak, u prvih 10 minuta nastavka Škotska je s dva kaznena udarca preokrenula rezultat u 29-26 u svoju korist, a onda je u 73. minuti Greig Laidlaw postigao polaganje i pogodio pretvaranje za 36-26. Gosti se niti tada nisu predali, ali su polaganjem Motua Mat'ua u 77. minuti samo smanjili na konačnih 36-33.

Preostala dva četvrtfinalna para bit će poznata u nedjelju nakon utakmice Irska - Francuska koja odlučuje o prvom mjestu u skupini D. Pobjednik tog susreta igrat će u četvrtfinalu protiv druge reprezentacije iz skupine C Argentine, dok će poraženi morati na pobjednika skupine C Novi Zeland.

Četvrtfinalni dvoboji SP u ragbiju na programu su sljedećeg vikenda.