Pomlađene Barakude 'potopile' Ajkule

SP: Hrvatska posramila favorizirane Crnogorce

Pomlađena hrvatska vaterpolska reprezentacija s visokih je 11:5 'razbila' Crnogorce na Svjetskom prvenstvu u Rimu. Aktualni svjetski prvaci potpuno su nadigrali europske prvake i tako osigurali prvo mjesto u skupini.

Hrvatska vaterpolska reprezantacija fantastičnom je igrom pobijedila Crnu Goru s 11-5 (4-2, 2-2, 5-0, 0-1) u susretu 2. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Rimu.

U najatraktivnijoj utakmici dana na bazenu u Foro Italicu, sudaru aktualnih svjetskih (Hrvatska) i europskih (Crna Gora) prvaka, igrači Ratka Rudića odigrali su impresivnu utakmicu, kako u napadu, tako i u obrani, te su iznenađujuće uvjerljivo deklasirali favoriziranog suparnika.

Hrvatska je ovom pobjedom prekinula niz od četiri uzastopna poraza u službenim utakmicama protiv Crne Gore

Hrvatska je ovom pobjedom prekinula niz od četiri uzastopna poraza u službenim utakmicama protiv Crne Gore, a posljednji se dogodio u lipnju ove godine u finalu Svjetske lige u Podgorici.

Hrvati su na 34 Celzijevca u plusu tako 'zaledili' Crnogorce na 'minus 6'. Crna Gora je povela golom Nikole Janovića u 3. minuti, ali je to je bilo i sve dobro što se Crnoj Gori dogodilo u ovoj utakmici. Hrvatska je odgovorila s 3 gola u nizu, a nakon rezultata 4-4 u četvrtoj minuti druge četvrtine, uslijedila je furiozna serija Rudićevih igrača od 7-0, sve do vodstva 11-4 na kraju treće četvrtine! Posljednja je protekla u opuštenoj igri jednih i drugih, pa su Crnogorci s jednim pogotkom u tom dijelu smanjili na konačnih 11-5.

Razlika u rezultatu dovoljan je pokazatelj nadmoći hrvatskih vaterpolista, ali u oči ipak upada jedan statistički podatak. Hrvati su šutirali 50% (11-22), a Crnogorci mizernih 17% (5-30). Sandro Sukno bio je s tri pogotka (3-5) najbolji strijelac utakmice. Samir Barač (2-2) i Andro Bušlje (2-5) dodali su po 2 pogotka, a jedan su zabili Igor Hinić (1-2), Frano Karač (1-1), Srđan Antonijević (1-2) i Ivan Buljubašić (1-2).

U Crnoj Gori su po jedan gol zabili braća Nikola i Mlađan Janović, Zloković, Ivović i Gojković. Potpuno je zakazao Nikola Janović, koji je za jedan gol potrošio čak 8 udaraca na gol.

Sljedeću utakmicu na Svjetskom prvenstvu, hrvatski vaterpolisti odigrat će u petak u 19.40 sati protiv Kine. Hrvatska je, dakako, pobjedom protiv Crne Gore praktički osigurala prvo mjesto u B skupini te izravan plasman u četvrtfinale.