bravo nikola

SP juniora u plivanju: Obrovac brončani na 50m prsno

Nikola Obrovac osvojio je brončanu medalju na 50 metara prsno na Svjetskom juniorskom prvenstvu u plivanju u Singapuru, on je u finalu ostvario vrijeme od 28.11 sekundi, što je bilo za 12 stotinki sporije od zlatnog Litvanca Andriusa Sidlauskasa...

Obrovac, koji je prošle godine osvojio zlato u ovoj disciplini na Olimpijskim igrama mladih u Nanjingu, u subotu je u kvalifikacijama sa 28.11 bio najbrži, da bi u polufinalu imao drugi rezultat sa 28.21.

U nedjeljnom finalu ponovno je plivao na istoj razini, ali uspješniji od njega su bili zlatni Sidlauskas i srebrni Talijan Nicolo Martinenghini sa 28.03.

Bruno Blašković je u subotu zauzeo peto mjesto u finalnoj utrci na 50 metara, te su to bila dva jedina hrvatska finala u Singapuru.