SP Atletika: Sandra Perković 9. u finalu diska

Mlada hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je deveto mjesto u bacanju diska na Svjetskom prvenstvu u Berlinu...

Sandra je bacila disk 60,77 metara što je za metar i 67 centimetara slabije od njezinog, ali i hrvatskog rekorda kojeg je postavila u kvalifikacijama.

Najmlađa sudionica finala u prvoj je seriji pogodila mrežu, a jedini ispravni hitac dogodio se u drugoj seriji. Tada je 19-godišnja Sandra bacila disk do spomenutih 60,77 m, što ju je nakon dvije serije smjestilo na peto mjesto. No, u trećoj su je seriji preskočile četiri atletičarke, a Sandra, koja je bacala posljednja, još je jednom pogodila mrežu i ostala na devetom mjestu i bez dodatna tri hica.

No, godina u kojoj je postala europska juniorska prvakinja, hrvatska seniorska rekorderka (62,44) i plasirala se u finale svog prvog velikog seniorskog natjecanja za Sandru je sigurno i više nego uspješna.

>> SP: 19-godišnja Sandra Perković u finalu diska!

Zlato je u Berlinu osvojila nekadašnja svjetska juniorska prvakinja, 21-godišnja Australka Dani Samuels (65,44), srebro je završilo oko vrata Kubanke Yarelis Barrios (65,31), dok je bronca pripala Rumunjki Nicoleti Grasu (65,20). (Hina / V.H.)