Šok u SAD-u: Doigravanje NFL-a počelo pomorom favorita

Prve utakmice doigravanja profesionalne lige američkog nogometa donijele su nam šokantna ispadanja favoriziranih Indianapolis Coltsa i Atlanta Falconsa u ogledima s San Diego Chargersima, odnosno Arizona Cardinalsima.

U prvom krugu doigravanja AFC konferencije San Diego Chargersi su kao domaćini u produžetku svladali Coltse 23-17, nakon što je regularni dio završio 17-17.

Snažnim pritiskom na 'quarterbacka' Coltsa Peytona Manninga, proglašenog dan ranije najkorisnijim igračem lige, Chargersi, koji su se provukli u 'play off' sa najslabijom skorom 8-8, izbacili su momčad s 11 pobjeda u nizu, koju su mnogi stručnjaci već vidjeli u finalu doigravanja (Super Bowlu).

Snažnim pritiskom na 'quarterbacka' Coltsa Peytona Manninga, proglašenog dan ranije najkorisnijim igračem lige, Chargersi su šokirali NFL svijet

Igrač utakmice bio je vanjski primač (wide reciver) Darren Sproles, koji je dobio veću minutažu zbog tegoba s ozljedama glavne zvijezde Chargersa LaDainiana Tomlinsona, koji je također ulazio u igru. Brzi i maleni Sproles pretrčao je 22 jarde za pobjednički 'touchdown' u sedmoj minuti produžetka.

U NFC konferenciji Arizona Cardinalsi su u Phoenixu kao domaćini svladali Atlanta Falconse sa 30-24. Cardinalsi, pobjednici zapadne skupine, rano su poveli sa 14-3, no na poluvremenu su gubili sa 17-14. U trećoj četvrtini preuzeli su kontrolu nad mečom sa 14-0.

Unatoč gubitku četiri od posljednjih sedam utakmica, Arizona je uspjela zaustaviti Atlantinu ofenzivnu igru oslonjenu na bekove trkače, a njezin 'running back' Edgerrin James nadigrao je Michaela Turnera, drugog beka trkača lige.

Doigravanje NFL-a nastavlja se danas utakmicama Miami Dolphins - Baltimore Ravens, te Minnesota Vikings - Philadelphia Eagles.