Dronovi prijete

VIDEO Pogledajte kako je Hirscher za dlaku izbjegao tragediju

Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup u Madonni di Campiglio, a Marcel Hirscher osvojio je durgo mjesto i zamalo izbjegao tragediju.

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup voženog u Madonni di Campiglio, on je do druge ovosezonske pobjede u ovoj disciplini u isto toliko utrka stigao sa 1.25 sekundi prednosti ispred drugog Austrijanca Marcela Hirschera, dok je treće mjesto zauzeo mladi 20-godišnji Austrijanac Marco Schwarz sa 1.59 sekundi slabijim vremenom.

Kristoffersen je već nakon prve vožnje imao 1.03 sekunde prednosti u odnosu na Hirschera, a svoju je odličnu formu potvrdio i u drugoj kada je još i povećao razliku.

Ipak, utrku je obilježio incident tijekom Hirscherove druge vožnje kada se bespilotna letjelica koja je nosila kameru iznad staze srušila na tlo samo nekoliko centimetara iza austrijskog skijaša, te je moguća tragedija izbjegnuta doslovno za djelić sekunde.

U Madonni su nastupila i trojica hrvatskih skijaša, ali niti jedan se nije uspio plasirati u drugu vožnju. Najbliži plasmanu u najboljih 30 bio je veteran Ivica Kostelić, koji je sa 3.51 sekundi zaostatka za najbržim Kristoffersenom zauzeo 42. mjesto. Filip Zubčić bio je 51. sa 4.00 sekunde zaostatka za Kristoffersenom, a Matej Vidović 61. sa 5.43 sekundi iza vodećeg Norvežanina.

Hirscher je drugim mjestom u Madonni preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 623 boda, 23 više od drugog Norvežanina Aksela Lunda Svindala, kojega slijede još dva Norvežanina Kjetil Jansrud sa 407 i Kristoffersen sa 389 bodova.

Sljedeća slalomska utrka trebala bi se voziti na zagrebačkom Sljemenu 6. siječnja ukoliko to dopuste vremenski uvjeti.