Komšić bez druge vožnje

Sjajna Velez Zuzulova opet slavila u Flachauu

Slovakinja Veronika Velez Zuzulova ostvarila je drugu uzastopnu pobjedu u slalomu za Svjetski kup,

Nakon što je slavila u austrijskom Flachau u utorak, Veronika Velez Zuzulova isto je ponovila na istom mjestu i u petak.

Slovakinja je slavila sa 20 stotinki prednosti ispred druge Šveđanke Fride Hansdotter, koja je tako zadržala vodstvo u redoslijedu slalomašica, te 53 stotinke ispred treće sunarodnjakinje Petre Vlhove.

Vodeća nakon prve vožnje, Francuskinja Nastasia Noens utrku je završila na četvrtoj poziciji sa 72 stotinke slabijim vremenom od Velez Zuzulove.

U Flachau je nastupila i hrvatska skijašica Andrea Komšić koja je sa 3.54 sekunde zaostatka za Noens zauzela 46. mjesto, te se nije plasirala u drugu vožnju. Za 30. Austrijankom Katharinom Truppe, posljednjom koja se plasirala u drugu vožnju, Komšić je zaostala 93 stotinke. Komšić je u petak ostvarila za tri mjesta bolji plasman no u utorak, a pozitivno je i što je njezin zaostatak ovoga puta bio 1.74 stotinke manji no u utorak.

Nakon dva slaloma u Flachau, u redoslijedu slalomašica vodi Hansdotter sa 505 bodova, druga Velez Zuzulova ima 420, dok je treća Čehinja Šarka Strachova sa 396.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodi Švicarka Lara Gut sa 738 bodova, druga je Amerikanka Lindsey Vonn sa 700, a treća Hansdotter sa 661.