Hrvati bez druge vožnje

Norvežani pokorili Wengen, Hirscher odustao!

Tri dana, tri različite discipline i tri norveška pobjednika u kultnom švicarskom zimovalištu.

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobijedio je na slalomu Svjetskog kupa u švicarskom Wengenu. Kristoffersenu je ovo druga pobjeda zaredom u slalomu (nakon Adelbodena prije tjedan dana), a zanimljivo je kako su i treći put u tri dana u Wengenu slavili norveški skijaši. Prvo je u petak Kjetil Jansrud pobijedio u alpskoj kombinaciji, a jučer je Svindal uzeo spust.

Kristoffersen je pobijedio po četvrti puta u petom slalomu sezone s prednošću 30 stotinki ispred Talijana Giuliana Razzolija, dok je treći bio također Talijan Stefano Gross (+0.68).

Najbolji svjetski skijaš Marcel Hirscher je nakon prve vožnje bio deseti, a u drugoj je napravio ogromnu pogrešku i odustao.

Hrvatski predstavnici Ivica Kostelić i Natko Zrnčić Dim nisu se uspjeli plasirati u drugu vožnju. Kostelić je na stazi na kojoj je čak četiri puta pobijedio u slalomu startao kao 53. i imao zaostatak od 2.47 sekundi za vodećim, što mu je bilo dovoljno tek za 43. mjesto. Zrnčić Dim je bio 41. s zaostatkom od 1.97 sekundi.

Kristoffersen je s četiri pobjede i jednim drugim mjestom nedodirljiv u slalomu i vodi s 480 bodova, Hirscher ima 340, a treći je Felix Neureuther s 187 bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Norvežanin Aksel Lund Svindal (816) je obranio vodstvo i ima 15 bodova više od Hirschera, dok je treći Kristoffersen s 671 bodom.