Pjanić spasio Romu

Sjajni Budan s dva pogotka igrač utakmice, neočekivani 'kiks' Intera

Povremeni hrvatski nogometni reprezentativac Igor Budan postigao je oba gola za Palermo u domaćoj 2-0 pobjedi nad Novarom u 20. kolu Serie A...

Početkom sezone u Palermu su se dugo trudili riješiti usluga stasitog Riječanina, međutim, nije bilo zainteresiranih, pa je Budan strpljivo čekao priliku u sicilijanskoj momčadi. Pravu šansu je dočekao u siječnju, a treneru Bortolu Muttiju odužio se s tri zgoditka u posljednje dvije utakmice.

Prvo je u prošlom kolu zabio Genoi u slavlju 5-3, a potom je, u drugoj utakmici u nizu pred svojim navijačima, bio strijelac oba gola za pobjedu nad fenjerašem Novarom 2-0. Budan je u 41. i 72. minuti iskoristio asistencije Miccolija, te pridonio povratku svoje momčadi u sredinu ljestvice.

Niz od sedam uzastopnih ligaških pobjeda Intera zaustavljen je gdje se to ponajmanje očekivalo, na gostovanju kod Leccea koji je golom Giacomazzija osvojio važne bodove u borbi za ostanak. Treba reći i da je Lecce otkako je na klupu sjeo Serse Cosmi prvo poražen od Juventusa 1-0, a potom iz tri utakmice uzeo sedam bodova i probudio nadu navijača da mogu zadržati prvoligaški status. Inače, Lecceu je pobjeda nad "nerazzurrima" bila prva domaća ove sezone u desetom susretu.

szólj hozzá: Roma vs Bologna 1:1 GOALS

Lazio je na teškom gostovanju kod Chieva uspio doći do 6. pobjede na strani, te time iskoristiti kiks Intera za povratak na 4. poziciju na ljestvici. Dugo je na semaforu stajala prednost momčadi Edoarda Reje od 1-0 iz 21. minute i pogotka Hernanesa, a onda je u završnici iskusni njemački napadač Miroslav Klose svojim 10. i 11. zgoditkom u Serie A u 88. i 89. minuti presudio domaćinima.

Iako je Genoa pola sata prije kraja imala komotnih 3-0 protiv Napolija, u zadnjim minutama domaći navijači su strjepili. Cavani i Lavezzi su u dvije minute zabili po gol i smanjili na 3-2, no za poravnanje više nije bilo snage.

Roma se poprilično namučila na svom Olimpicu protiv 15-plasirane Bologne koja je povela golom 35-godišnjeg veterana Marca Di Vaija, no bod “vučici” donio je bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić.

U preostalom susretu Atalanta je autogolom Rossija odnijela bodove s gostovanja kod Cesene, pa su sada unatoč oduzetih šest bodova na startu sezone na 13. mjestu s osam bodova više od pozicija u borbi za opstanak.