Fenninger vodi u ukupnom poretku

Shiffrin uvjerljivo do slalomske pobjede

Mikaela Shiffrin uvjerljivo je pobijedila u posljednjem slalomu sezone voženom u velikom finalu Svjetskog kupa u Lenzerheideu...

Američka skijašica slavila je s jednom sekundom i 44 stotinke prednosti ispred drugoplasirane Šveđanke Fride Hansdotter, dok je treće mjesto zauzela Austrijanka Marlies Schild sa sekundom i 66 stotinki zaostatka.

Za Shiffrin je ovo deveta pobjeda u karijeri i peta ovosezonska. Od ranije je osigurala mali slalomski kristalni globus, a dominaciju u ovoj disciplini potvrdila je i zlatnom medaljom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

U ukupnom poretku uoči posljednje ovosezonske utrke, nedjeljnog veleslaloma, Austrijanka Anna Fenninger ima 91 bod prednosti ispred drugoplasirane Njemice Marije Höfl-Riesch. (TS)