Povijesna pobjeda košarkašica

Saša Lugonjić iz Londona: Prva hrvatska medalja i sjajne rukometašice

Na dan kada je Hrvatska osvojila prvu medalju na Olimpijskim igrama iz Londona se javio novinar Nove TV Saša Lugonjić...

Valent i Marin Sinković, Damir Martin i David Šain osvojili su prvu medalju za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Londonu.

Nakon najboljeg vremena u polufinalu, hrvatski veslači osvojili su srebro u finalu utrke četveraca na pariće. Naši su dečki bili uz Nijemce favoriti za zlato, ali naša mlada posada nije izdržala pritisak njemačkih veslača.

Hrvatske rukometašice ostvarile su vrijednu pobjedu kojom su osigurale jedno od prva dva mjesta u skupini. Sa 27-26 svladale su Crnu Goru. Hrvatsku je predvodila Andrea Penezić s devet golova, dok su Lidija Horvat i Miranda Tatari dodale po pet. U posljednjem 5. kolu Hrvatska će u nedjelju igrati protiv Velike Britanije.

A do povijesne pobjede stigle su hrvatske košarkašice. One su pobijedile Angolu 75:56 i tako ostvarile prvu pobjedu na Olimpijskim igrama uopće. U njihovoj četvrtoj utakmici u Londonu, hrvatske reprezentativke uvjerljivo su svladale reprezentaciju Angole, a vodstvo nisu ispuštale iz ruku od početka. Hrvatska i dalje ima i minimalnu šansu da ugrabi četvrto mjesto. Posljednji susret košarkašice igraju protiv Turske u nedjelju.

Dobar nastup u klasi laser imao je Tonči Stipanović. Stipanović je zadržao treće mjesto poslije sedmog i osmog plova. Danas je bio 8 i 13 i još je izgledan kandidat za postolje.

Ivan Kljaković Gašpić u klasi finn izgubio je poziciju koju je držao jučer. Četvrtim i desetim mjestom 'Bambi' je pao s trećeg na peto mjesto ukupnog poretka, no ima identičan broj kaznenih bodova kao četvrtoplasirani Francuz Lobert. Završni čin ove regate, plov za medalje, kreće u nedjelju.

Bojan Đurković je pak izborio finale gađanja malokalibarskom puškom na 50 metara iz ležećeg stava, sjajno gađao, i zauzeo sedmo mjesto.