Ademar nemoćan

Rukometna Liga prvaka: HSV prošao dalje, tri gola Duvnjaka i Vorija

Njemački HSV slavio je u sklopu 7. kola skupine A Lige prvaka protiv španjolskog Ademar Leona 32-26, čime je definitivno potvrdio prolazak u daljnju fazu natjecanja...

Sa po 16 golova u oba poluvremena HSV se lakoćom obračunao protiv slabašnog Ademara, koji je u svojim redovima imao iznimno raspoloženog Gonija Leoza s čak 12 postignutih pogodaka! Osim njega nijedan drugi igrač nije postigao više od tri gola.

Njemački je sastav imao nekolicinu raspoloženih igrača, a najraspoloženiji je bio Marcin Lijewski sa sedam pogodaka, no pritom je uspio i zaraditi tri isključenja, odnosno crveni karton! Hrvatski reprezentativci Domagoj Duvnjak i Igor Vori postigli su po tri pogotka.

Pobjedom je HSV osvojio 11. bod, čime je sada postao nedostižan za peti sastav skupine, ujedno i današnjeg suparnika Ademar, koji na svom kontu ima mizerna tri boda.

Prolazak skupine A pobjedom u Beogradu kod Partizana 31-27 potvrdio je i ruski sastav Čehovskih Medvjeda. Iako su gubili s 14-11 na poluvremenu, ruski rukometaši pribrali su se u poluvremenu, te dobili drugo s 20-13!

Timur Dibirov bio je najbolji strijelac Medvjeda sa sedam pogodaka, dok je kod domaćina Uroš Mitrović zabio šest.

Recimo i da je u skupini B rumunjska Constanta u potpunosti zakomplicirala situaciju oko četvrtog putnika u daljnju fazu natjecanja, kada je s 28-23 pobijedila švedski Savehöf. (TS)