Bez kapetanice

Rukometašice blizu plasmana na SP: Izborile odličan rezultat u Francuskoj!

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija na korak je od plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Naše rukometašice su remizirale s Francuskom 18:18 u Montbeliardu, u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija.

Francuskinje su, podsjetimo, aktualne svjetske doprvakinje, a na prošlogodišnjim su Olimpijskim igrama u Londonu, baš kao i Hrvatice, ispale u četvrtfinalu.

Iako su igrale bez kapetanice Mirande Tatari izabranice Vladimira Canjuge imale su priliku i za pobjedu. Hrvatska je vodila od početka, pa sve do 43. minute, od čega na poluvremenu sa 10:5.

Prvo je vodstvo Francuska ostvarila golom Baudoin za 15:14, a konačnih 18:18 postavila je Oltchimova Pineau u zadnjoj minuti. U posljednjih 30 sekundi hrvatska je reprezentacija imala napad za pobjedu, ali je udarac Andree Penezić obranila suparnička vratarka.

Hrvatsku je predvodila Kristina Elez s 5 golova. Penezić je zabila 4 gola, a Maja Zebić i Anita Gaće po 3.

Uzvratna utakmica igra se 9. lipnja u Umagu, a s bilo kojom pobjedom Hrvatska će se plasirati na svjetsku smotru.