Značajno prvo mjesto

Rukometaši teško protiv Latvije: Na Euro s malom povlasticom

Hrvatska muška rukometna reprezentacija osvojila je prvo mjesto u skupini 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U posljednjem, šestom kolu natjecanja po skupinama Hrvatska je u Umagu svladala Latviju s 26:24. Golužini izabranici su tako zacementirali vrh ljestvice s deset bodova i Mađari ih, čak ni u slučaju pobjede protiv Slovačke, više ne mogu dostići. Osim prestiža, prvo mjesto u kvalifikacijskoj grupi znači i nešto lakši ždrijeb na smotri u Danskoj, što nikako nije zanemarivo.

Naša je reprezentacija u srijedu u Slovačkoj deklasirala domaćina s 32:21, ali ove subote nije mogla ponoviti istu priču protiv Latvije. Gosti s Baltika su se pokazali prilično žilavima i do zadnjih su sekundi održavali neizvjesnost. Hrvatska je na poluvremenu vodila sa 17:13, a u nastavku je i povećala prednost, ali Latvijci su u 53. minuti izjednačili na 23:23. U izjednačenoj završnici naši su rukometaši ipak uspjeli pronaći put do vrijedne pobjede.

Domagoj Duvnjak, Denis Buntić i Ivan Čupić bili su najefikasniji u hrvatskom dresu s po pet postignutih pogodaka.

Europsko prvenstvo održat će se u Danskoj od 14. do 26. siječnja sljedeće godine.