Rukomet: Hrvatska svjetski prvak

Hrvatska muška juniorska reprezentacija, igrači do 19 godina, osvojila je naslov svjetskog prvaka na SP u Tunisu, u finalnom susretu Hrvatska je svladala Island sa 40-35.

Najefikasniji u sastavu naše reprezentacije u finalnom dvoboju bio je Marino Marić sa devet golova, po šest su postigli Vedran Huđ, Lovro Šprem i Nikola Špelić.

'Imamo najbolje igrače na svijetu'

Bila je to sedma uzastopna pobjeda naših rukometaša koji su nastup završili sa stopostotnim učinkom.

Izabranici Vladimira Canjuge kontrolirali su finalni dvoboj od prve do posljednje minute ne dopustivši Islanđanima da im u bilo kojem trenutku ugroze vodstvo i odvedu susret u neizvjesnu završnicu.

>> Mladi hrvatski rukometaši u finalu juniroskog SP-a!

Već na samom početku naši su igrači imali prednost od šest pogodaka. Islanđani su se vratili u susret smanjivši na 9-8, no to je bilo sve. Na poluvrijeme se odlazi s vodstvom Hrvatske 19-15.

U drugom poluvremenu prednost je stalno rasla tako da je u 50. minuti rezultat bio 33-25. Do kraja susreta Islanđani su uspjeli smanjiti prednost, no pobjeda i zlato niti u jednom trenutku nisu dolazili u pitanje.

U najbolju sedmorku turnira izabrani su pivot Marino Marić i srednji vanjski Vedran Huđ. 'Što da vam kažem, imam najbolje dečke na svijetu. Ponosan sam na sve njih. Superiorno smo odigrali cijeli turnir, dečki su bili jako motivirani u svakom susretu, a u ovom posebno, izjavio je hrvatski izbornik.

'Razvalili smo ih! I ne samo Island, pokazali smo da smo najbolji na svijetu. Bilo je teško, bili smo malo umorni, igrali su nam 'brzi centar', ali mi smo se pripremili na to i zasluženo smo ih dobili. Čestitam svim suigračima, a moja je nagrada zasluga svih suigrača i izbornika. Hvala im!", rekao je najbolji strijelac u finalu Marino Marić. (Hina)