Potvrdila Olimpijske igre

Danska teškom mukom do pobjede protiv Bahreina

U posljednjoj utakmici kvalifikacijskog turnira za odlazak na OI Danska je pobijedila Bahrein rezultatom 26-24...

Danska se namučila kako bi došla do pobjede protiv Bahreina. Na poluvrijeme se otišlo s neodlučenim rezultatom 12-12, da bi domaćin kvalifikacijskog turnira za odlazak na OI u nastavku ipak stvorio nešto osjetniju razliku. Ipak, Bahrein se držao do same završnice kada je došao na 24-23, no Danci su na kraju sačuvali minimalnu prednost.

Posljednjih šest ekipa koje su izborile vizu za OI su Danska, Hrvatska, Slovenija, Švedska, Poljska i Tunis.

Plasman u Rio de Janeiro ranije su izborili svjetski prvaci Francuzi, europski prvaci Nijemci, Egipat kao prvak Afrike, Katar kao pobjednik azijskih kvalifikacija, te Argentina koja je slavila na Panameričkim igrama.