Novo zlato za Nizozemsku

Prva medalja za Rusiju na Igrama u Sočiju

Nizozemska je još jednom potvrdila status velesile u brzom klizanju. U subotu je ova zemlja osvojila sve tri medalje u muškoj utrci na 5000 metara, a dan kasnije joj je pripalo zlato na 3000 metara za žene...

Slavila je Ireen Wüst (27) kojoj je to već treće olimpijsko zlato. U Torinu 2006. je bila najbolja u ovoj istoj disciplini, a prije četiri godine u Vancouveru je pobijedila na upola kraćoj dionici.

Na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju do cilja je došla u vremenu 4:00.34, te za 1.61 sekundu nadmašila srebrnu Čehinju Martinu Sablikovu, dovstruku olimpijsku pobjednicu iz Vancouvera (3000 i 5000 metara). Bronca je završila oko vrata Ruskinje Olge Graf (+3.13) koja je tako donijela domaćinu prvu medalju na ovogodišnjim Igrama.

Legendarna Njemica Claudia Pechstein (42), osvajačica čak devet olimpijskih medalja, završila je na četvrtom mjestu (+4.92). (TS)