Mladost lako pala

Primorje i Pro Recco u finalu vaterpolske Lige prvaka

U polufinalu Lige prvaka vaterpolisti Pro Recca pobijedili su mađarski Vasas sa 12:5, a u drugom je susretu Primorje bilo bolje od zagrebačke Mladosti 10:6...

Vaterpolisti riječkog Primorja pri prvom su svom nastupu na Final Fouru vaterpolske Lige prvaka izborili finale. U rumunjskoj Oradei u petak su bili bolji od zagrebačke Mladosti 10-6.

Pobjedom u hrvatskom okršaju izborili su vaterpolisti trenera Zorana Roje finale sa svojim "starijim bratom", talijanskim Pro Reccom. Supermomčad Giuseppea Porzija, čije je Primorje filijala, deklasirala je u prvom polufinalu mađarski Vasas 12-5.

Mladost nije vodila niti u jednom trenutku dvoboja protiv riječkog sastava, koji je igrače Vjekoslava Kobešćaka također izbacio u polufinalu doigravanja za hrvatskog prvaka. Prijelomno razdoblje utakmice bio je odlazak Riječana s 2-2 u 10. na 7-3 u 19. minuti. Zagrepčani se od toga nisu uspjeli oporaviti, pa je pogotkom Denesa Varge minutu i po prije kraja utakmice Rojina momčad otišla na rekordnih +5 (10-5).

Najbolji su u pobjedničkoj momčadi bili spomenuti Denes Varga s trima, te Marko Jelača s dvama pogocima.

U redovima zagrebačkog sastava, unatoč činjenici da je primio deset golova, najbolji je bio reprezentativni golman Josip Pavić s dvoznamenkastim brojem obranjenih udaraca

U prvom je polufinalu Pro Recco protiv Vasasa u trećoj minuti treće četvrtine vodio 8-1, na njezinom kraju 10-3, da bi utakmica završila 12-5. Sandro Sukno je za pobjedničku momčad, kao i Andrija Prlainović, Guillermo Molina, Felipe Perrone i Filip Filipović, zabio dva gola. Miho Bošković nije se upisivao među strijelce u poraženoj momčadi.

Sutra (subota) finale se igra u 19 sati. Dvoboj za treće mjesto na rasporedu je dva sata ranije. (TS/Agencija VLM)