Mandalinić najefikasniji

PPD Zagreb dobro krenuo pa glatko izgubio kod europskog prvaka

Na poluvremenu su igrači hrvatskog prvaka imali pristojan zaostatak, ali u nastavku se to dosta povećalo.

U susretu trećeg kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je poražen u Skoplju od aktualnog europskog prvaka Vardara 21:28 (10:13).

Hrvatskom prvaku je to drugi poraz u skupini uz jedan osvojeni bod, dok je Vardar upisao i treću pobjedu.

PPD Zagreb je dobro ušao u susret i poveo je 3:0. Međutim, europski prvak je vrlo brzo posložio kockice svoje igre i u desetoj minuti je izjednačio na 4:4, a nekoliko minuta kasnije stigao i do prvog vodstva (5:4). Od tog trenutka Vardar više nije ispuštao prednost.

Na koncu prvog dijela Makedonci su imali plus tri (13:10), na otvaranju drugog dijela šest golova viška (16:10), a deset minuta prije kraja i najvećih +7 (21:14). Na koncu je bilo 28:21.

Vardar su do pobjede predvodili Jorge Maqueda i Vuko Borozan sa po četiri gola, dok su hrvatski rukometaši Luka Cindrić i Ivan Čupić zabili po tri gola.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Stipe Mandalinić s devet golova, te Luka Mrakovčić s tri gola, dok je Urh Kastelic imao 11 obrana.