Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
Zasad poznati termini

Pogledajte RASPORED utakmica za SP u rukometu 2015. i točne satnice utakmica Hrvatske

Svjetsko prvenstvo u rukometu počinje 15. siječnja i trajat će do 1. veljače.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Nakon Španjolske 2013., Svjetsko prvenstvo u rukometu 2015. održat će se u Kataru.

Sudjelovat će ukupno 24 reprezentacije, a igrat će se u samo dva grada - Lusailu i Dohi. Budući da će se na ovom SP-u igrati ukupno u tri dvorane (1 Lusail, 2 Doha) Svjetska rukometna federacija (IHF) odustala je od dosadašnje prakse kada se smotra najboljih rukometaša organizirala po načelu da bi svaka skupina bila smještena u svom gradu i reprezentacije bi u istoj dvorani igrale svih pet dvoboja grupne faze.

Donosimo raspored svih utakmica i zasad poznate termine (po hrvatskom vremenu).

Skupina A:

15. siječnja u 18:30: Katar - Brazil
16. siječnja u 15:00: Španjolska - Bjelorusija
16. siječnja u 15:00: Slovenija - Čile

17. siječnja u 15:00: Brazil - Španjolska
17. siječnja u 15:00: Bjelorusija - Slovenija
17. siječnja u 17:00: Čile - Katar

19. siječnja u 15:00: Španjolska - Čile
19. siječnja u 15:00: Bjelorusija - Brazil
19. siječnja u 17:00: Slovenija - Katar

21. siječnja u 15:00: Slovenija - Brazil
21. siječnja u 15:00: Čile - Bjelorusija
21. siječnja u 17:00: Katar - Španjolska

23. siječnja u 15:00: Brazil - Čile
23. siječnja u 15:00: Španjolska - Slovenija
23. siječnja u 17:00: Katar - Bjelorusija

Skupina B:

16. siječnja u 13:00: Bosna i Hercegovina - Iran
16. siječnja u 15:00: Makedonija - Tunis
16. siječnja u 17:00: HRVATSKA - Austrija

17. siječnja u 17:00: Tunis - HRVATSKA
17. siječnja u 17:00: Iran - Makedonija
17. siječnja u 19:00: Austrija - Bosna i Hercegovina

19. siječnja u 17:00: Bosna i Hercegovina - Makedonija
19. siječnja u 17:00: HRVATSKA - Iran
19. siječnja u 19:00: Austrija - Tunis

21. siječnja u 15:00: Iran - Austrija
21. siječnja u 17:00: Bosna i Hercegovina - Tunis
21. siječnja u 17:00: Makedonija - HRVATSKA

23. siječnja u 15:00: Tunis - Iran
23. siječnja u 17:00: Makedonija - Austrija
23. siječnja u 17:00: HRVATSKA - Bosna i Hercegovina

Skupina C:

16. siječnja u 17:00: Alžir - Egipat
16. siječnja u 19:00: Francuska - Češka
16. siječnja u 19:00: Švedska - Island

18. siječnja u 17:00: Island -Alžir
18. siječnja u 19:00: Češka - Švedska
18. siječnja u 19:00: Egipat - Francuska

20. siječnja u 17:00: Češka - Egipat
20. siječnja u 19:00: Francuska - Island
20. siječnja u 19:00: Švedska - Alžir

22. siječnja u 19:00: Švedska - Egipat
22. siječnja u 19:00: Island - Češka
22. siječnja u 19:00: Alžir - Francuska

24. siječnja u 17:00: Egipat - Island
24. siječnja u 19:00: Alžir - Češka
24. siječnja u 19:00: Francuska - Švedska

Skupina D:

16. siječnja u 13:00: Rusija - Saudijska Arabija
16. siječnja u 17:00: Poljska - Njemačka
16. siječnja u 19:00: Danska - Argentina

18. siječnja u 17:00: Argentina - Poljska
18. siječnja u 17:00: Njemačka - Rusija
18. siječnja u 19:00: Saudijska Arabija - Danska

20. siječnja u 17:00: Poljska - Rusija
20. siječnja u 17:00: Argentina - Saudijska Arabija
20. siječnja u 19:00: Danska - Njemačka

22. siječnja u 17:00: Poljska - Saudijska Arabija
22. siječnja u 17:00: Njemačka - Argentina
22. siječnja u 19:00: Rusija - Danska

24. siječnja u 17:00: Saudijska Arabija - Njemačka
24. siječnja u 17:00: Rusija - Argentina
24. siječnja u 19:00: Danska - Poljska

Nokaut faza počinje osminom finala u kojoj će se četiri utakmice odigrati 25. siječnja, a još četiri dan kasnije.

Četvrtfinala su na programu 28. siječnja, polufinala 30.01., dok se posljednjeg dana (1. veljače) igraju utakmica za treće mjesto i finale.

Nastavi čitati