A Klagenfurt se zabavljao

Medvjedi uvjerljivo izgubili u Ledenoj i oprostili se od sezone!

U Ledenoj je završena bajka hokejaša Medveščaka za ovu sezonu...

Pobjedom u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova KAC je stigao do četvrte pobjede kojom je s ukupnih 4-1 u polufinalu doigravanja EBEL lige u hokeju na ledu izbacio Medveščak.

Kao i u prve dvije sezone Medveščak je u doigravanju EBEL lige poražen od austrijske momčadi. U debitanskoj sezoni u polufinalu je bolji bio Red Bull iz Salzburga, a kao i ove godine, lani je to pošlo za rukom KAC-u iz Klagenfurta s tim da su Austrijanci prošle sezone slavili u četvrtfinalu. KAC je čini se nakon silnih poraza od Medveščaka u prvom dijelu sezone očito naučio lekciju, te pod vodstvom novog trenera zaustavio "medvjede", dva ih puta svladavši u njihovom "brlogu".

Nakon nešto mirnije prve trećine koja je okončana bez golova, u drugoj je sjajnim hokejom momčad iz Klagenfurta golovima Tenutea, Kocha i Pirmanna ostvarila veliku i na koncu se pokazalo nedostižnu prednost. Malu nadu krajem druge dionice ponudio je Tomislav Zanoški 19. pogotkom sezone, a Ledenu je na noge podigao Matt Sidadall koji je nešto više od osam minuta prije kraja dvoboja smanjio na 3-2. Kanadskom napadaču bio je ovo tek 11. ligaški gol.

Ipak, riskantnu otvorenu i napadačku igru Medveščaka, KAC je do kraja dvoboja kaznio još dvama pogocima Hundertpfunda i Kirisitsa za konačnih 5-2.

Identičnim rezultatom na domaćem ledu protiv ljubljanske Olimpije novi austrijsko finale izborio je Linz koji je također u seriji slavio s 4-1.

Linz je već u prvoj četvrtini poveo 2-0, a u drugom dijelu su nakon smanjenja Olimpije s nova dva gola mirno ušli u zadnju trećinu. Tu je prvo Vedlin svojim drugim pogotkom za slovenski sastav smanjio na 4-2, a pobjedu i prolazak u finale okrunio je Keller također drugim golom na utakmici. (M.I./TS)

Tijek utakmice:

Točku na i u 58. minuti stavio je Kirisits.

Austrijanci su na korak do četvrte pobjede koja ih vodi u finale EBEL lige.

U posljednjoj trećini, Tom Siddal je uspio dovesti malo neizvjesnosti u Dom sportova. U 52. minuti postiže pogodak za 3:2. Ipak, stvari na početak, odnosno kraj za Medvjede, stavlja Hundertpfund u 53. minuti.

Tom Zanoški smanjio je na 3:1 u 38. minuti.

Medvjedi su potpuno potopljeni pred svojim navijačima. primili su nova dva pogotka i gube 3:0 te će vrlo teško do preokreta. Koch je zabio u 28. i Pirmann u 32. minuti.

Ipak pogodak u Ledenoj! Na otvaranju druge trećine, velika pogreška vratara zagrebačkih oklopnika, Roberta Kristana koji je pak sam poslao u svoju mrežu. Strijelac je službeno Tenute u 23. minuti.

U Domu sportova igra se peta utakmica polufinalne serije u kojoj austrijska momčad vodi 3:1 te joj još samo nedostaje jedna pobjeda za prolaz u finale, igra se u ovim trenucima u Ledenoj, a rezultat nakon prve trećine je 0:0.

Hokejaši Klagenfurta su inače, uoči utakmice protiv Medveščaka našli neobičan način za zagrijavanje, a to im je, ako je suditi po trenutnom rezultatu, donijelo sreću.

Zaigrali su ni manje ni više nego nogomet na parkiralištu Doma sportova. To im je poslužilo kao zagriijavanje. Kako je to izgledalo, pogledajte u priloženoj fotogaleriji...