New York slavio

Pogledajte hokejaški spektakl pred 47 tisuća navijača

Četiri od pet dvoboja, koliko ih je u ponedjeljak navečer odigrano u NHL ligi, završila su pobjedama gostiju. Jedini uspješan domaćin bila je Ottawa koja je u produžetku svladala New Jersey s 3-2...

Šlager večeri ipak je odigran u Philadelphiji gdje se na stadionu Citizens Bank Park pred 47.000 gledatelja igrao Winter Classic, peto izdanje sudara na otvorenom. New York Rangersi su svladali domaće Flyerse s 3-2, tako da je Boston ostao jedini domaćin koji je dosad uspio slaviti u ''zimskom klasiku'', 2010. upravo protiv Philadelphije.

Flyersi su u ponedjeljak poveli s 2-0 pogocima Braydena Schenna (prvi gol u karijeri) i Claudea Girouxa, ali nisu uspjeli zadržati prednost. Rangersi su izjednačili dvama pogocima Michaela Ruppa, a pobjednički je zgoditak u šestoj minuti posljednje trećine postigao Brad Richards. Henrik Lundqvist je uz to 19 sekundi prije kraja obranio kazneni udarac Dannyju Briereu. Njujorčani su se time učvrstili na vrhu Istočne konferencije. Bila im je to sedma pobjeda u posljednjih osam utakmica u najjačoj hokejaškoj ligi svijeta.

Daniel Alfredsson je svojim 401. golom u karijeri nakon četiri minute produžetka donio pobjedu Senatorsima protiv Devilsa. Šveđanin je i u petak bio čovjek odluke u produžetku protiv Calgaryja, bio mu je to jubilarni 400. pogodak karijere. New Jersey, baš poput Philadelphije, nije uspio sačuvati vodstvo 2-0, dopustio je Ottawi da se vrati u trećoj četvrtini, a u dodatnom vremenu odnese i pobjedu.

Colorado je u Los Angelesu došao do osme pobjede u zadnjih devet dvoboja. Avalanche je slavio protiv Kingsa s 2-1 nakon penala, a jedini je kazneni udarac iskoristio Milan Hejduk. Colorado je dobio svih sedam utakmica ove sezone koje su otišle do penala. Nedostaje mu još jedna takva uzastopna pobjeda da bi izjednačio rekord Dallasa iz sezone 2005/06.